RM04J820CT
Description
RES SMD 82 OHM 5% 1/16W 0402
DataSheet
RM04J820CT PDF
Part Status:Active
Resistance:82 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)