WR06W1R47FTL
Description
RES 1.47 OHM 1% 1/10W 0603
DataSheet
WR06W1R47FTL PDF
Part Status:Active
Resistance:1.47 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:-200/ +400ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)