CRCW0603470MJPTAHR
Description
RES SMD 470M OHM 5% 1/10W 0603
DataSheet
CRCW0603470MJPTAHR PDF
Type Description
Series:CRCW-HR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:470 MOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±500ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)