RC3225F3481CS
Description
RES 3.48K OHM 1% 1/3W 1210
DataSheet
RC3225F3481CS PDF
Part Status:Active
Resistance:3.48 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.100" W (3.20mm x 2.55mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.66mm)