RGH2012-2E-P-751-B
Manufacturer
Susumu
VIGOR # :
Description
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/4W 0805
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RGH2012-2E-P-751-B PDF
Type Description
Series:RGH
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Resistance:750 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)