RUT6432JR180CS
Description
RES 0.18 OHM 5% 1W 2512
DataSheet
RUT6432JR180CS PDF
Part Status:Active
Resistance:180 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±150ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:-
Size / Dimension:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.66mm)