RC6432F4223CS
Description
RES 422K OHM 1% 1W 2512
DataSheet
RC6432F4223CS PDF
Part Status:Active
Resistance:422 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.66mm)