TNPW2512187KBETG
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
Description
RES 187K OHM 0.1% 1/2W 2512
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
TNPW2512187KBETG PDF
Type Description
Series:TNPW
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:187 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:-
Size / Dimension:0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)