MCR100JZHJ102
Description
RES SMD 1K OHM 5% 1W 2512
DataSheet
MCR100JZHJ102 PDF
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Resistance:1 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)