TLR2H10WR015FTDG
Manufacturer
VIGOR # :
Description
RES 0.015 OHM 1% 1W 2010
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
TLR2H10WR015FTDG PDF
Type Description
Series:TLR, CGS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Resistance:15 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Foil
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:±75ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 170°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:-
Size / Dimension:0.201" L x 0.100" W (5.10mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)