9C06031A3002JLHFT
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES SMD 30K OHM 5% 1/10W 0603
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
9C06031A3002JLHFT PDF
Type Description
Series:9C
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Resistance:30 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)