9T06031A2700BAHFT
Description
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/10W 0603
DataSheet
9T06031A2700BAHFT PDF
Part Status:Obsolete
Resistance:270 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)