
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 0 Ohms |
| Tolerance: | Jumper |
| Power (Watts): | 0.05W, 1/20W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 201 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.010" (0.26mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CR-01FL6----0R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 24.3K OHM 1% 2/3W 2010
RES 316K OHM 0.1% 2/5W 2010
RES SMD 619K OHM 0.5% 1/8W 1206
RES 4.75 OHM 13W 5% AXIAL
RES 150 OHM 1/20W 1% AXIAL
RES 0 OHM JUMPER 1/20W 0201
RF SHIELD 1.5" X 2.5" T/H