AS05FTE6800A
Manufacturer
Viking Tech
VIGOR # :
Description
RES 680 OHM 1% 1/8W 0805
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
AS05FTE6800A PDF
Type Description
Series:AS..A
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:680 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:-
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)