9T04021A1071DBHF3
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES SMD 1.07KOHM 0.5% 1/16W 0402
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
9T04021A1071DBHF3 PDF
Type Description
Series:RT
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Resistance:1.07 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Ratings:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)
Number of Terminations:2
Failure Rate:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RES SMD 154 OHM 0.1% 1/10W 0805