RC3216F27R4CS
Description
RES 27.4 OHM 1% 1/4W 1206
DataSheet
RC3216F27R4CS PDF
Part Status:Active
Resistance:27.4 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.66mm)