9C12063A2R21FGHFT
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES SMD 2.21 OHM 1% 1/4W 1206
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
9C12063A2R21FGHFT PDF
Type Description
Series:9C
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Resistance:2.21 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±500ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)