Y07801K32000F0W
Manufacturer
VPG Foil
VIGOR # :
Description
RES SMD 1.32K OHM 1% 0.02W 0505
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
Y07801K32000F0W PDF
Type Description
Series:HTHG
Package:Tray
Part Status:Active
Resistance:1.32 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.02W
Composition:Metal Foil
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±3ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 220°C
Package / Case:0505 (1313 Metric)
Supplier Device Package:-
Ratings:-
Size / Dimension:0.050" L x 0.050" W (1.27mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)