RNCF1210DTE1M43
Description
RES 1.43M OHM 0.5% 1/4W 1210
DataSheet
RNCF1210DTE1M43 PDF
Part Status:Active
Resistance:1.43 MOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.122" L x 0.094" W (3.10mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)