ERJ-D2CJR100V
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
RES 0.100 OHM 1W 1206 WIDE
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
ERJ-D2CJR100V PDF
Type Description
Series:ERJ-D2
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:100 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package:0612
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)