ERJ-UP8J820V
Description
1206 ANTI-SULFUR 0.66W, 5%, 82OH
DataSheet
ERJ-UP8J820V PDF
Part Status:Active
Resistance:82 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.667W, 2/3W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)