ERJ-U1TJ100U
Description
RES 10 OHM 5% 1W 2512 SMD
DataSheet
ERJ-U1TJ100U PDF
Part Status:Active
Resistance:10 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)