MC104522005F
Manufacturer
Ohmite
VIGOR # :
Description
RES 20M OHM 1% 2.5W
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
MC104522005F PDF
Type Description
Series:MC
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:20 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2.5W
Composition:Thick Film
Features:High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 180°C
Package / Case:SMD, J-Bend
Supplier Device Package:-
Ratings:-
Size / Dimension:1.040" L x 0.250" W (26.42mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):0.142" (3.60mm)