ERJ-S03D2610V
Description
0603 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 26
DataSheet
ERJ-S03D2610V PDF
Part Status:Active
Resistance:261 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)