RU73X1J3K24LTDF
Description
RES 3.24 KOHM 0.01% 1/16W 0603
DataSheet
RU73X1J3K24LTDF PDF
Part Status:Active
Resistance:3.24 kOhms
Tolerance:±0.01%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:-
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)