S4-78R7F1
Manufacturer
Riedon
VIGOR # :
Description
RES 78.7 OHM 2W 1% WW 4525 JLEAD
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
S4-78R7F1 PDF
Type Description
Series:S
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:78.7 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Wirewound
Features:Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 275°C
Package / Case:4525 J-Lead
Supplier Device Package:-
Ratings:-
Size / Dimension:0.449" L x 0.252" W (11.40mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)