Y162625R0000C13R
Description
V/N 303136 25R000 0.25% B T 1555
DataSheet
Y162625R0000C13R PDF
Type Description
Series:VSMP
Package:Strip
Part Status:Active
Resistance:25 Ohms
Tolerance:±0.25%
Power (Watts):0.3W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Ratings:-
Size / Dimension:0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)