Y40234K30000B9R
Description
FRSM1206 4K3000 TCR0.2 0.1% S T
DataSheet
Y40234K30000B9R PDF
Type Description
Series:FRSM
Package:Strip
Part Status:Active
Resistance:4.3 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.3W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)