AS25J1000ET
Manufacturer
Ohmite
VIGOR # :
Description
RES SMD 100 OHM 5% 1.5W 2512
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
AS25J1000ET PDF
Type Description
Series:AS
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:100 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1.5W
Composition:Thick Film
Features:Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:-
Size / Dimension:0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)