ERJ-U06F1071V
Description
RES 1.07K OHM 1% 1/8W 0805 SMD
DataSheet
ERJ-U06F1071V PDF
Part Status:Active
Resistance:1.07 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)