MLFM1FTC20K0
Description
RES 20K OHM 1% 1W MELF 0207
DataSheet
MLFM1FTC20K0 PDF
Type Description
Series:MLFM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:20 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:MELF, 0207
Supplier Device Package:0207
Ratings:-
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)