SMA0204FTDV1004
Manufacturer
VIGOR # :
Description
RES SMD 1M OHM 1% 1/4W 0204
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
SMA0204FTDV1004 PDF
Type Description
Series:SMA, Neohm
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:1 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:MELF, 0204
Supplier Device Package:0204
Ratings:-
Size / Dimension:0.053" Dia x 0.136" L (1.35mm x 3.45mm)