RNCF2512DTE1K24
Description
RES 1.24K OHM 0.5% 3/4W 2512
DataSheet
RNCF2512DTE1K24 PDF
Part Status:Active
Resistance:1.24 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)