ERJ-L1WUJ48MU
Description
RES 0.048 OHM 5% 1W 2512
DataSheet
ERJ-L1WUJ48MU PDF
Type Description
Series:ERJ-L1W
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:48 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)