
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FRST |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 5.62 kOhms |
| Tolerance: | ±0.01% |
| Power (Watts): | 0.2W, 1/5W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±2.5ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 200°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of Y40145K62000T9W is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
D55342K 100PPM 1206 4.99K 1% P T
D55342E 25PPM 1206 3.16K 1% R T1
M55342H-M 50PPM 0705 13K 1% R WI
DC DC CONVERTER 52V 50W
RES SMD 5.62KOHM 0.01% 1/5W 0805
CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 52V 50W