ERJ-D2DFR030V
Description
RES 0.030 OHM 1W 1206 WIDE
DataSheet
ERJ-D2DFR030V PDF
Part Status:Active
Resistance:30 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)