Y17451K15000B3L
Manufacturer
VPG Foil
VIGOR # :
Description
V/N 303139 1K1500 0.1% B B 15575
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
Y17451K15000B3L PDF
Type Description
Series:SMR1DZ
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:1.15 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:2512 J-Lead
Supplier Device Package:SMD, Stand Off
Ratings:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.110" (2.79mm)