Y162711K5000B13R
Description
V/N 303137 11K500 0.1% B T 15557
DataSheet
Y162711K5000B13R PDF
Type Description
Series:VSMP
Package:Strip
Part Status:Active
Resistance:11.5 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)