Y149625K0000T49R
Description
VSM1206 25K000 0.01% S T 157363
DataSheet
Y149625K0000T49R PDF
Type Description
Series:VSM
Package:Strip
Part Status:Active
Resistance:25 kOhms
Tolerance:±0.01%
Power (Watts):0.15W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)