Y16241K50000A24R
Description
V/N 303134U 1K5000 0.05% B T 155
DataSheet
Y16241K50000A24R PDF
Type Description
Series:VSMP
Package:Strip
Part Status:Active
Resistance:1.5 kOhms
Tolerance:±0.05%
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)