WSLT2512R0350FEA
Description
RES 0.035 OHM 1% 1W 2512
DataSheet
WSLT2512R0350FEA PDF
Part Status:Active
Resistance:35 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Element
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±75ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)