Y17464K96930B9R
Description
SMR3DZ 4K9693 TCR0.2 0.1% S T
DataSheet
Y17464K96930B9R PDF
Type Description
Series:SMR1DZ
Package:Strip
Part Status:Active
Resistance:4.9693 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.6W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:3017 J-Lead
Supplier Device Package:-
Ratings:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)