Y145580R6000B0W
Description
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/5W 1506
DataSheet
Y145580R6000B0W PDF
Part Status:Active
Resistance:80.6 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Composition:Metal Foil
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)