MMF204BRC45K3
Description
RES SMD 0.1% 0.4W MELF
DataSheet
MMF204BRC45K3 PDF
Part Status:Active
Resistance:45.3 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.4W, 2/5W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)