Y4021100R000A6W
Manufacturer
VPG Foil
VIGOR # :
Description
V/N 303261U 100R00 0.05% B W 157
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
Y4021100R000A6W PDF
Type Description
Series:FRSM
Package:Tray
Part Status:Active
Resistance:100 Ohms
Tolerance:±0.05%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)