ERJ-S12D17R8U
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
1812 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 17
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
ERJ-S12D17R8U PDF
Type Description
Series:ERJ-S12
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:17.8 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package:1812
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)