NMP6R400FL
Manufacturer
VPG Foil
VIGOR # :
Description
RES 6.4 OHM 1% 1/10W 1210
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
NMP6R400FL PDF
Type Description
Series:NMP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:6.4 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Metal Foil
Features:-
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:-
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.087" (2.20mm)