
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CSM |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 160 mOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Current Sense |
| Temperature Coefficient: | ±15ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 170°C |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.360" L x 0.370" W (9.14mm x 9.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.035" (0.89mm) |
| Number of Terminations: | 4 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of Y14880R16000B9R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
M55342K 100PPM 0705 470 2% R TF
RES SMD 5K OHM 1% 0.15W 1206
M55342K 100PPM 0505 75 0.1% R TI
CONN D-SUB PLUG 37P PNL MNT IDC
IC GATE NOR 4CH 2-INP SOEIAJ-14
RES 0.16 OHM 0.1% 2W NONSTANDRD
TOOL PRESS APPLICATOR