Y145593R1000A9W
Description
RES SMD 93.1 OHM 0.05% 1/5W 1506
DataSheet
Y145593R1000A9W PDF
Part Status:Active
Resistance:93.1 Ohms
Tolerance:±0.05%
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Composition:Metal Foil
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)