Y1632453R000B9R
Description
RES SMD 453 OHM 0.1% 0.4W 2010
DataSheet
Y1632453R000B9R PDF
Type Description
Series:VFCP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:453 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.4W, 2/5W
Composition:Metal Foil
Features:Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:-
Size / Dimension:0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)